Багато покупців хвилює ця проблема. Де знайти гарні меблі для ванної кімнати? Інтернет-магазин "Mebellis" пропонує до вашої уваги як модні новинки, так і класичні варіанти фурнітури. Можна зробити індивідуальне замовлення, в якому наші фахівці врахують усі ваші побажання. Для нас важливі задоволені відгуки клієнтів, тому ми стежимо за якістю постачання меблів до нашого магазину. Планування дизайну ванної кімнати — це насамперед творчий процес. За рахунок кількох хитрощів можна зорово збільшити компактну кімнату і підкреслити красу великою.
З чого потрібно починати в інтер'єрі ванної кімнати?
Щоб з першого разу вибрати комфортні гарнітури, потрібно врахувати наступні фактори.
До них належать:
- Стиль, де буде оформлено майбутнє приміщення
- Площа ванної кімнати
- Кількість членів сім'ї
- Їх вік
- Особливості побутової техніки
Якщо говорити про стиль, то тут ви вільні вибирати те, що подобається. Асортимент меблів дозволяє підібрати як класичний гарнітур з великою кількістю декоративних елементів, так і лаконічні тумби в сучасному стилі. Найпоширенішим матеріалом для гарнітура є МДФ. Він стійко переносить високу вологість. Як правило, елементи прямокутної форми розміщують у малогабаритних ванних кімнатах, що дозволяє заощаджувати простір. Якщо ванна кімната має складну форму, наприклад, трапецієподібну, то найкраще використовувати меблі кутових форм, які дозволять ефективно використовувати корисну площу. Якщо дана кімната габаритних розмірів, ми можемо підібрати меблі химерних форм, яскравих кольорів та оригінального декору.
Види гарнітури для ванної
Також для невеликих за площею санвузлів відмінно підійде «мийдодир». Це мінімальний комплект, який складається з раковини, шафки та дзеркала. Зручні та місткі полиці можуть ховатися і за дзеркальними дверцятами.
Ще одним гарним рішенням для маленьких територій можуть бути вузькі шафи-пенали або шафи з відкритими полицями. Такі меблі можуть вмістити безліч необхідних предметів і речей. Важливо, якщо підлога у ванній кімнаті з підігрівом, то краще придбати тумбу та пенал на ніжках або підвісну. Крім хороших меблів у ванній кімнаті дуже потрібна і якісна сантехніка. Особливу увагу варто приділити не тільки зовнішньому бачу змішувачів, скільки їх надійності. Саме цей пункт має бути визначальним. Душова кабіна або ванна тут особливої ролі не грають. Якщо мало місця, вибирайте кабіну. Вона не захаращуватиме простір. А якщо ви любитель полежати в теплій воді, то зараз існує багато моделей будь-якого дизайну та форми.
Навіть якщо у вашій ванні будуть добре підібрані сантехніка та меблі, то такому інтер'єру все одно буде чогось не вистачати, а саме аксесуарів. Вони не лише прикрашають інтер'єр, а й мають додаткові функції. Найкраще, щоб усі ці елементи були з однієї колекції.
Як розставити меблі?
Для початку потрібно з'ясувати розміри майбутньої ванної кімнати. Ще варто подумати про місце для унітазу. Він має бути встановлений максимально близько до каналізаційної труби. Наразі існує кілька відомих моделей:
- Підвісні. Кріпиться на стіні для інсталяції.
- Приставні. Кріпляться на підлозі для інсталяції.
- Унітаз-компакт. Звичайний унітаз із зливним бачком.
- Кутові. Кріпляться у кут кімнати.
У варіантах з дорогими підвісними та приставними моделями доведеться встановлювати інсталяцію до унітазу та кнопку змиву. Унітаз-компакт має три види кріплення: горизонтальний, вертикальний та косий випуск. Перед покупкою з'ясуйте, який з цих варіантів вам підходить.
Довжина унітазу становить зазвичай 55-78см. Слід врахувати, що відстань від унітазу до стіни або найближчих меблів має бути щонайменше 50см. Виробники радять приміряти форму та розмір сантехнічного приладу на собі, тому не бійтеся сісти на нього перед покупкою. Кнопка зливу також повинна бути зручною, щоб її змогла натиснути навіть дитина. Перед покупкою обов'язково перевіряйте кнопку. З метою економії води вибирайте подвійну кнопку. Одна варта повного зливу, а друга для часткового.
У кришки бажано присутність мікроліфта.
Для краси інтер'єру не повинні бути видно каналізаційні підводи або труби. Це варто врахувати від початку ремонту ще задовго до покупки меблів. Душ і унітаз не повинні бути близько розташовані один до одного, оскільки це сприяє поширенню мікробів і псують красу ванної кімнати.
Багато покупців запитують, чи варто прибирати перегородку в тісних приміщеннях і робити суміщений санвузол. Якщо простір дійсно невеликий, то з'єднана ванна кімната дозволить вмістити ще й пральну машину. Проте, багато дизайнерів і проектувальників радять уникати подібних перебудов, оскільки це заважає членам сім'ї одночасно відвідувати ванну.
Не встановлюйте раковину надто низько або надто високо, особливо, якщо в будинку є діти. Вони зростають, а меблі немає. Через це власники часто змінюють шафи з раковиною або зайву налаштовують висоту.
Також експерти рекомендують не експериментувати із кольором меблів. Краще дотримуватись спокійних фарб або класичного білого кольору. Дизайн із екстравагантними забарвленнями вимагає багатьох додаткових витрат в інтер'єрі та аксесуарах.
Встановлення інсталяції для ванн не вимагає свердління стін. Спочатку кріпиться каркас, а потім конструкцію облицьовують чорновими матеріалами або гіпсокартоном. Наприкінці цю інсталяцію закривають плиткою, потім сам корпус унітазу чи інших меблів.
Розглядайте шафки з полицями для шампунів і миючих, щоб не захаращувати полиці біля дзеркала, якщо такі є. Дуже часто покупці забувають про це. Від цього скло постійно брудниться, забивається пилом.
Які раковини краще? Як їх встановити?
Ви можете вибрати будь-яку раковину. Головне-розібратися з її призначенням. Є накладні, а є врізні.
Накладні раковини підходять для тих, хто самостійно вирішив зробити стільницю з керамограніту чи іншого матеріалу. Для цього необхідно підрізати край плитки під 45 градусів. Тут можна використати незвичайну форму чаші. У накладних раковинах зібрана практично вся геометрія: квадратні, краплеподібні, круглі та різнокольорові. Це мрія будь-якого дизайнера.
Врізні раковини також можуть бути встановлені на будь-якій стільниці. Наприклад, можна облицьовувати її звичайною керамічною плиткою. Тільки в порівнянні з накладною раковина буде вищою, тому що під неї робиться отвір, і вона встановлюється на одному рівні зі стільницею.
З матеріалів найчастіше використовуються фаянс та порцеляна. Перший більш пористий та менш дорогий. Мінус у тому, що згодом на ньому залишається більше бактерій. Тобто фарфор буде практичнішим і довговічнішим у цьому плані.
Найкращий варіант для тумб це підвісний. Завдяки такому рішенню вам буде зручно помити підлогу і стояти біля неї. Для кожної тумби є своя персональна схема установки. Тумби білого кольору виготовляють італійські виробники, підходять під будь-який інтер'єр.