Повертаючись додому з роботи чи навчання, найбільше хочеться розслабитися і зняти втому. Для того щоб отримати додатковий заряд бадьорості та очиститися від усього негативу, що накопичився за цілий день, необхідно прийняти гарячу, ароматну ванну.
Але у повсякденній метушні люди забувають про те, наскільки важливим є інтер'єр ванної кімнати. Наприклад, неприємні кольори та неправильно підібрані предмети інтер'єру та меблі, можуть не тільки звести нанівець всю цілющу силу ванної, а й навіть посилити втому та погіршити настрій.
Ванна кімната потребує особливої обстановки. Меблі повинні бути не тільки практичними, але і стильними, компактними і багатофункціональними. Але з чого почати? Багато років меблі українського виробництва не користувалися особливою популярністю, і вважалися найгіршими у своєму роді. Але останнім часом ситуація різко змінилася. Наразі українські компанії використовують якісну італійську сировину, французьку фурнітуру та німецьке обладнання. В результаті виходять вироби високої якості з унікальним дизайном, які не мають аналогів у світі. Крім того, вони в 3 рази дешевші, ніж меблі іноземних виробників.
Тепер поговоримо про те, що має входити до стандартного набору меблів. Зазвичай комплект складається з шафи, тумби з раковиною, підвісних шафок, підлогової тумби, дзеркала. Перед тим, як купити гарнітури, необхідно перевірити відповідність розмірів, а також якість меблів. Особлива увага приділяється кольоровій гамі та фурнітурі. Вони мають повністю підходити власнику ванни. Якщо влаштовує лише один параметр, а решта - ні, то краще доглянути інший варіант.
Після вибору меблів слід подумати про раковину. Зазвичай вона вже вбудована в тумбу, але це стосується лише комплектів західного виробництва. При виборі раковини потрібно подивитися її на світло: так визначається наявність сколів, вм'ятин та дефектів лиття. Якщо виявився хоч один недолік – спокійно попросіть продавця показати іншу модель. Наступний етап: слухова перевірка. Постукайте по ній: приємний звук – сміливо купуйте, глухий – є внутрішні тріщини.
Загальні правила вибору кожен визначає сам. Вони залежать від особистих переваг, параметрів ванної кімнати, фінансових можливостей, кольорової гами стін та підлоги тощо. Але щодо правил вибору меблів, ми можемо дати кілька порад:
- якщо в приміщенні встановлена підлога з підігрівом - купуйте шафки та тумби на високих ніжках. Це подовжить термін експлуатації предметів інтер'єру та підлоги. До того ж, до підлоги завжди має бути відкритий доступ;
- кількість тумбочок і шафок має безпосередньо залежати від кількості членів сім'ї. Не варто захаращувати ванну кімнату. Ідеальний варіант - невеликі тумбочки з ящиками, в яких розмістяться всі аксесуари, засоби гігієни, косметика та інші дрібниці;
- купуйте ті меблі, які можуть змінювати свої параметри. Наприклад, полички, у яких регулюється висота, тумби, що висуваються, і т.д. Вони допоможуть час від часу змінювати вигляд ванної кімнати для зміни обстановки і підійти кожному члену сім'ї;
- маленьке приміщення? Купуйте підвісні полиці. Під них чудово стане пральна машина, раковина, тумба чи кошик для білизни. Зараз спеціальні ящики монтуються навіть у раковину та ванну;
- і головне правило - зміна обстановки має бути тільки на радість, все має бути зроблено з душею. Негативні емоції назавжди зіпсують атмосферу вашої ванни і перетворять її швидше на комору з сантехнікою, ніж на місце, де можна із задоволенням відпочити і розслабитися.