Меблі у ванній кімнаті є не лише обрамленням для сантехніки. Головна задача меблів — зробити ванну кімнату максимально зручною та підкреслити стиль приміщення. Вона також повинна бути простою у догляді і мати тривалий термін служби. Дуже важливо правильно підібрати кожен предмет та ретельно продумати планування.
З чого розпочати планування?
Матеріали
Оскільки у ванні постійно підвищена вологість і температура, якість матеріалів має ключове значення для тривалого терміну служби меблів. Найчастіше для виготовлення меблів використовують ДСП та МДФ. МДФ — Найбільш екологічний матеріал. Ламіноване покриття може імітувати фактуру дерева різних порід та різних відтінків кольору. Якщо вибирати економніший ДСП з вологостійкою емаллю, то важливо звернути увагу на кромки: вони повинні бути виконані дуже якісно, щоб не дати волозі можливість проникнути всередину плити. Догляд за цими матеріалами простий, а великий вибір дизайнерських рішень дозволить підтримати стиль ванної кімнати. Вдалим рішенням буде також вибір скляних елементів меблів, але вони вимагають ретельного догляду.
Предмети меблів
Мінімальний набір меблів у ванній — це тумба під раковиною з шафкою для зберігання, таку модель ще називають "мийдодир", дзеркальна підвісна шафка або окреме дзеркало. При невеликих розмірах ванної кімнати, дзеркальні шафки відчутно економлять місце і корисні дрібниці будуть завжди під рукою. Якщо у ванній планується накладна раковина, то можна встановити стільницю і вбудовувати шафки під неї. Такий варіант надає ванній елегантний та сучасний вигляд. Кошик для білизни можна також вбудувати під стільницю, а модель на коліщатках підходить не тільки для зберігання речей, але й стане додатковим місцем для сидіння. Для туалетного приладдя та косметики ідеально підходять вузькі шафки «пенали». Вони можуть бути підвісними або підлоговими, займають мало місця. Простір під ванною також може бути функціональним: система зберігання, захована за бічним екраном, дозволить зберігати побутову хімію та засоби догляду та заощадить вільне місце.
Увага до деталей
Від якості фурнітури багато в чому залежить зовнішній вигляд меблів. Кріпильні елементи, ручки, петлі, напрямні повинні бути стійкими до постійного впливу пари та води. Перевагу краще віддати хромованого покриття — воно не тьмяніє і легко чиститься від вапняного нальоту.